II Marsz Zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego 19.02.2012

Po raz drugi przeszliśmy ulicami Poznania aby uczcić rocznicę zwycięstwa Powstańców Wielkopolskich.

O przygotowaniach do Marszu można było tradycyjnie przeczytać w forumowym wątku. Przed Marszem oczywiście trwała mobilizacja w naszych szeregach, a także próby dotarcia do jak największej liczby mieszkańców naszego miasta, aby razem z nami godnie uczciły wielkie zwycięstwo:

Drugi Marsz Zwycięstwa odbył się 19 lutego 2012 roku, czyli w pierwszą niedzielę po dniu 93. rocznicy podpisania rozejmu w Trewirze. Przeciwnie do roku poprzedniego, w dzień ten nie odbywał się żaden mecz, w związku z czym mogliśmy zorganizować wydarzenie w godzinach wieczornych, dla zapewnienia lepszego efektu wizualnego.
Marsz Zwycięstwa 19.02. 2012 (6)
O godzinie 17:00, wyruszył przemarsz ulicami Poznania, którego miejscem początkowym, podobnie jak rok wcześniej, był Stary Rynek. Trasę pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich przebyło ok. 1,5 tysiąca osób. Mimo tych samych miejsc rozpoczęcia i zakończenia zgromadzenia, drogą którą przeszliśmy została zmieniona. Ze Starego Rynku udaliśmy się na Plac Wolności, następnie na zbiegu ulic 27 grudnia/3 maja przypomnieliśmy co sądzimy o medialnych kłamstwach, by dalej podążyć na Plac Mickiewicza, spod którego alejami Niepodległości doszliśmy do miejsca docelowego Marszu.
Marsz Zwycięstwa 19.02. 2012 (2)
Zwiększył się rozmach Marszu, dotyczący jego oprawy wizualnej. Oprócz flag narodowych i powstańczych, pojawiły się flagi patriotyczne grup kibicowskich Lecha Poznań z całej Wielkopolski. Z balkonu auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza spuszczona została duża replika flagi powstańczej o wymiarach 12×8 m, której prezentacja została uzupełniona racami.
Pirotechnika rozświetlała cały przemarsz, zaś najwięcej jej pojawiło się na przystanku pod siedzibą jednej z gazet, pod Poznańskimi Krzyżami podczas odśpiewania „Roty” oraz oczywiście pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Trasę marszu wizualnie dopełniały pochodnie, niesione przez jego uczestników.Pod pomnikiem transparent o treści „Cześć i chwała bohaterom!” podświetlany racami zaprezentowało także LPU.
Marsz Zwycięstwa 19.02. 2012 (7)
Świętowanie zwycięstwa naszych przodków zakończyliśmy odśpiewaniem Hymnu, po wcześniejszej przemowie płk Jana Podhorskiego.

Jeszcze po oficjalnym zakończeniu zgromadzenia sporo osób pozostało pod pomnikiem, aby złożyć kwiaty i znicze. Śmiało możemy stwierdzić, że drugi Marsz Zwycięstwa był niemniej udany od pierwszego.
Marsz Zwycięstwa 19.02. 2012 (5)

Marsz zgromadził około 1500 uczestników, nie zabrakło przedstawicieli innych ekip, na czele z Arką Gdynia, Rakowem Częstochowa i Zawiszą Bydgoszcz.

Jest też relacja video z wydarzenia:

Nasze kibolskie działania wokół najważniejszego wydarzenia w historii Poznania i naszego regionu można śledzić na poświęconej im stronie 27grudnia1918.com

FOTORELACJA

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!