IV Marsz Zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego 16.02.2014

Przed meczem ze Śląskiem zebraliśmy się w centrum miasta, aby po raz kolejny uświetnić rocznicę zakończenia zwycięskiego zrywu niepodległościowego naszych przodków.

Tradycyjnie na Marsz mobilizowaliśmy się przez forum, w tym roku nie zabrakło też filmiku promującego wydarzenie.

Mecz też z pewnością pomógł w mobilizacji, bo na Marszu pojawiło się nas grubo ponad 1000 osób, z czego zdecydowana większość to twarze znane ze stadionu. Kolumnę wzbogaciły flagi i transparenty z wizerunkami narodowych bohaterów znane z poprzednich lat, ale również liczne transparenty własnej roboty.

Marsz Zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego 2014 (6)

Trasa marszu w tym roku była zupełnie inna niż w latach poprzednich co trochę odświeżyło jego ideę.

Marsz Zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego 2014 (3)

Przeszliśmy tym razem spod Pomnika Powstańców Wielkopolskich, ulicą Ratajczaka na Plac Wolności. Tam miał miejsce krótki przystanek po czym ruszyliśmy dalej na Stary Rynek, z którego ulicą Chwaliszewo wyszliśmy na Most Bolesława Chrobrego. Pochód prezentował się wówczas szczególnie efektownie, zwłaszcza po odpaleniu pirotechniki.

Marsz zakończył się na Ostrowie Tumskim, pod Katedrą Poznańską.

Marsz Zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego 2014 (2)

Nie zabrakło tam wykrzykiwanych, okazjonalnych haseł, patriotycznej muzyki i pirotechniki. Wydarzenie swoją obecnością i słowem wzbogacił jak zwykle pułkownik Jan Podhorski (NSZ). Dostojny gość rozpoczął także tegoroczny Marsz od krótkiej przemowy. Na powitanie powiedział między innymi: Chwała patriotom, do których zaliczam całe wasze grono.

Po zakończeniu zgromadzenia większość uczestników udała się na stadion.

FOTORELACJA

Nasze kibolskie działania wokół najważniejszego wydarzenia w historii Poznania i naszego regionu można śledzić na poświęconej im stronie 27grudnia1918.com

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!