Lech Poznań – Lechia Gdańsk 5.04.2013

Piątkowy mecz był pod względem dopingu najlepszym u siebie w tej rundzie i jednym z lepszych w sezonie. Od początku meczu kolejne przyśpiewki wychodziły dobrze, a niektóre z nich, szczególnie po kolejnych bramkach strzelanych przez naszych kopaczy pobudzały do dopingu resztę stadionu. Kocioł był tego dnia w dobrej formie, dobrze wyszło po raz pierwszy od dawna Chorwackie, przypomnieliśmy sobie także kilka innych przyśpiewek odświeżając właściwie cały repertuar.

Na minus można zapisać przyśpiewki Dumą Polski i Fanatyczny doping śpiewane tradycyjnie z podziałem na dwie strony. Pierwsza z nich straciła całą swoją moc, druga zaś nadaje się chyba tylko na wyjazdy, chociaż ostatnio w Szczecinie również wypadła blado.

Lech Lechia 5.04.13

Tymczasem resztę repertuaru śpiewaliśmy naprawdę głośno i na wysokim poziomie. Ukoronowaniem meczu i całego dopingu była końcówka, podczas której nieprzerwanie i coraz głośniej brzmiało Każdy z nas to wie. Do dopingu, zapewne głównie przez wreszcie odblokowanych kopaczy w meczu u siebie podłączał się cały stadion, na którym stawiło się w sumie 17141 kibiców.

Lech Lechia 5.04.13

Wynik meczu po raz kolejny w tej rundzie pozwolił na przypomnienie starej przyśpiewki Pierwszy gol, drugi gol, trzeci leci. Goście, tak na murawie jak na trybunach nie stanowili dla nas konkurencji. Na swoim sektorze stawili się w 407 osób, wywiesili 9 flag i dwa transparenty: jeden poświęcony rannym w tragicznym wypadku, który miał miejsce podczas ich powrotu z Gliwic oraz mały transparent „Wykopmy polityków ze stadionów”. Lechiści dotarli do Poznania bez zorganizowanego transportu, sprawnie weszli na sektor i z racji swojej liczby oraz naszej dobrej postawy dopingowali sporadycznie, przebijając się w krótkich chwilach ciszy pojedynczymi okrzykami. Oczywiście z naszej strony nie mogło zabraknąć częstych bluzgów pod adresem przyjezdnych.

Lech Lechia 5.04.13

Na meczu wspierali nas Arkowcy, podobnie jak my wspieraliśmy ich w sobotnim meczu w Bydgoszczy. Na płocie poza łączoną flagą Lech&Arka zawisły gdyńskie płótna Arka Gdynia i Kuźnica. Tego dnia obecnych z nami było także kilku kibiców KSZO wraz z flagą Ostrowiczanie. W Kotle wisiał również transparent poświęcony jednemu z oddanych Kolejorzowi kiboli, obecnie ciężko choremu, z życzeniami powrotu do zdrowia.

Lech Lechia 5.04.13  Lech Lechia 5.04.13

Na meczu tradycyjnie prowadzona była zbiórka na oprawy, tym razem w puszkach znalazło się ponad 11800 złotych.

Warto także wspomnieć o inicjatywie odsłonięcia przed meczem tablic poświęconych trzem legendom Kolejorza, których imiona od niedawna oficjalnie noszą trybuny naszego stadionu. Mowa oczywiście o legendarnym tercecie ABC, który tworzyli Teodor Anioła, Edmund Białas i Henryk Czapczyk, odpowiednio patroni I, IV i III trybuny.