Lech Poznań – Cracovia Kraków, 31.08.2014

W dniu poprzedzającym mecz, została przeprowadzona rozmowa „wychowawcza” z piłkarzykami i zapadła decyzja, o powrocie dopingu na Bułgarskiej, na meczu z naszymi braćmi z Krakowa.

 

 

Jeszcze przed meczem miały miejsce dwa wydrzenia. Pierwszym był zorganizowany przemarsz zgodowy. Inicjatorem tego pomysłu był Fyrtel Północ (powstały z połączonych sił 3 Sekcji: Piątkowa, Winograd i Przedmieść). Postanowili oni swój przemarsz zrobić już wcześniej i wyruszyli spod jednego z winogradzkich graffiti, KOLEJORZ&CRACOVIA. Następnie na Rondzie Jana Nowaka-Jeziorańskiego dołączyli wszyscy kibole chcący wziąć w tym udział i dostać się wspólnie na stadion. Podczas pochodu cały czas paliła się pirotechnika (stroboskopy, race i świece dymne), oraz zaprezentowane zostały 2 machajki i okolicznościowy transparent.

Drugim była już kolejna zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z Poznania, Wilna i Naddniestrza. Kibole znów pokazali, że można na nich liczyć i bus był przeładowany wszelkimi przyborami, co na pewno da radość wielu uczniom :)

 

Lech - Cracovia 31.08 (1)

 

Niedzielna pogoda w Poznaniu nie zachęcała do przyjścia na mecz przyjaźni. Lało przez całe  popołudnie, jednak na stadionie pojawiły się 14 884 osoby, co można uznać za dobry wynik. Tym razem przyszło nam oglądać pustą klatkę gości, a to ze względu na to, że wszyscy kibole Cracovii, którzy tego dnia do nas zawitali zasiedli razem z nami w Kotle.

Lech Cracovia 31.08 2014

Oficjalna liczba Pasów tego dnia to około 400 osób. Wielu było w Poznaniu na cały weekend i na mieście można było spotkać dużo grup umacniających zgodę :)

Na meczu prowadziliśmy doping dla obu klubów, wielokrotnie pozdrawialiśmy też obecnych na tym spotkaniu kiboli Arki.

Lech - Cracovia 31.08 (4)

 

Wywiesiliśmy 8 flag (Kibolski Klub Sportowy, Imperium Poznańskie, Extreme Hobby, Forever Lech, Miasto Złą Sławą Owiane, Kolejorz, Kolejorz-Cracovia i Lech&Arka), 4 Cracovii (Skawina, Kurdwanów, Nowa Huta, Opravcy) i jedną Arki.

Pojawiły się także 3 transy, w tym 1 dla zmarłego kibica Cracovii.

Lech - Cracovia 31.08 (2)

Lech - Cracovia 31.08 (3)

Po meczu zakończonym remisem, wszyscy przemoknięci szybko zawinęli się ze stadionu. Część Krakusów udała się w drogę powrotną, a część mimo kończącego się weekendu została jeszcze w stolicy Pyrlandii, aby dalej umacniać zgodę :)

PS. Warto wspomnieć, że w ten weekend Arkowców na wyjeździe w Legnicy wspierało 20 kiboli z Lubuskiego FC.

Miedź Arka 30.08.2014