Lech Poznań – GKS Bełchatów, 23.04.2011

Sobotni mecz zgromadził 17441 osób.

Na Bułgarskiej zabrakło gości, a spowodowane było to rozpoczęciem budowy kładki do sektora gości. Ta budowlana nowość i kolejne dziwadło na naszym stadionowym bublu powstanie za kilka miesięcy i przez ten okres klatka dla przyjezdnych pozostanie niestety pusta.

Na meczu prowadziliśmy dobry doping, a w krzyczanych hasłach jak i transparentami odnieśliśmy się do zataczającej coraz szersze kręgi nagonki na kibiców prowadzonej przez rząd Platformy Obywatelskiej. Na płotach pojawiły się między innymi następujące hasła, odnoszące się do niespełnionych obietnic rządzących, którzy najwyraźniej stan kraju chcą przykryć medialną nagonką na nasze środowisko: „Miały być drogi – jest drogi cukier!”, „Wesołych = drogich świąt!”

Lech - Bełchatów, 23.04. 2011 (3)

Wywiesiliśmy także pozdrowienia dla ultrasów z Lubina po ostatnich zatrzymaniach: „OCB trzymajcie się!”. Do transparentów oczywiście przyczepił się delegat i milicja, które cały mecz truły o ich zdjęcie z płotu.

Lech - Bełchatów, 23.04. 2011 (2)

Poza transparentami w Kotle wisiały flagi grup i FC, a także „Kolejorz”, „Pyrlandia” i „Kibolski Klub Sportowy Lech Poznań”.

***

Teraz przed nami wyjazd do ciągle gościnnego Lubina, a potem finał Pucharu Polski z Legią w Bydgoszczy.