Lech Poznań – Jagiellonia Białystok, 28.02.2016

Drugi mecz na Bułgarskiej w tym roku zgromadził 14366 osób na trybunach.

Po raz kolejny nasz mecz rozgrywany był w niedzielę o 15:30. Niższa frekwencja niż na inauguracji rundy z Niecieczą z pewnością spowodowana była piłkarskim łomotem zebranym od Podbeskidzia w meczu wyjazdowym, na którym niestety zabrakło naszego wsparcia.

Lech - Jaga, 28.02. 2016 (7)

Piłkarska mizeria prezentowana była przez kopaczy także w opisywanym spotkaniu. Jeden celny strzał w meczu u siebie właściwie mówi wszystko i szkoda się nad tą zbieraniną szerzej pochylać. Po meczu Kocioł zaśpiewał Czy wygrywasz, czy nie, co oczywiście jest wyrazem przywiązania do klubu i wartości, którą dla nas jest, a nie zblazowanych piłkarzy, którzy dziś są, a jutro odchodzą.

Lech - Jaga, 28.02. 2016 (6)

Nasz fanatyzm i wiarę w niebiesko-białe barwy będziemy mieli okazję pokazać już w środę. Wówczas udamy się na wyjazd do Zabrza, po raz pierwszy od 7 lat w normalnej, oficjalnej, kibolskiej formie. Ostatnia nasza wizyta w Zabrzu, tak jak i poprzednie, była całkiem udana. Podobnie musi być i tym razem, mimo że to już właściwie inna kibicowska epoka. W środę po raz pierwszy zawitamy na nowym stadionie Górnika, jako pierwsza ekipa gości w Polsce.

Lech - Jaga, 28.02. 2016 (5)

Tymczasem wczoraj nie zaprezentowaliśmy najwyższej formy wokalnej, chociaż nie było tak tragicznie jak na murawie. Mecz rozpoczął się od krótkiej rozgrzewki angielskim. Potem Kotara zarządził rozstąpienie i zarzucił Fanatyczny doping. Gdy drużyny wychodziły na murawę rozbrzmiał tradycyjnie hymn, a po nim w Kotle zaprezentowana została oprawa.

Lech - Jaga, 28.02. 2016 (10)

Po małych problemach przy rozwijaniu oczom wszystkich ukazała się malowana i wyklejana sektorówka ukazująca postać Mieczysława Dziemieszkiewicza, czyli legendarnego Żołnierza Niezłomnego. Podczas Polskiego Powstania Antykomunistycznego siał On popłoch wśród czerwonego ścierwa zalewającego powojenną Polskę, a znany był pod pseudonimem „Rój”. Sektorówka poza postacią Roja przedstawiała nasze godło, odznakę Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, a także w powiększeniu replikę naszywki, noszonej przez Żołnierzy Niezłomnych na mundurach z frazą: „Śmierć Wrogom Ojczyzny”. Identyczna, szyta flaga mniejszej wielkości wisiała później na przednim płocie Kotła przez cały mecz.

Lech - Jaga, 28.02. 2016 (4)

Na sektorówce znajdował się także napis „Historia Roja”. Jest to także tytuł filmu, który niebawem wejdzie do kin, a który powstał po wielu długich latach walki o jego powstanie i przebicie się do opinii publicznej. Mimo, że różne gnioty i antypolskie projekty otrzymywały grube dotacje, to na film o prawdziwych polskich wartościach i bohaterach bejmów zawsze brakowało. W promocji i przy powstawaniu filmu bardzo dużą pracę wykonały środowiska patriotyczne, ale także kibicowskie, z nami na czele. Przed czterema laty, tylko dla nas, kiboli Kolejorza został zorganizowany mocno przedpremierowy pokaz, jeszcze reżyserskiej wersji filmu. Gościliśmy także w Poznaniu reżysera Jerzego Zalewskiego. Sektorówkę dopełniały biało-czerwone sreberka i czarny wypełniający transparent na dolnym płocie. Do oprawy oczywiście wykrzyczeliśmy odpowiednie hasła: Cześć i chwała bohaterom!, Armio Wyklęta dziś Poznań o Was pamięta! oraz wizytówkę. 

W Kotle, na przednim płocie widniał także bardzo starannie wykonany transparent poświęcony Żołnierzom Wyklętym, przygotowany przez FC Krotoszyn.

Lech - Jaga, 28.02. 2016 (2)

Potem skupiliśmy się na standardowym repertuarze, który tak jak zostało to wspomniane – nie był wyśpiewany przez nas najlepiej. Oby inaczej było w środę, a później powinniśmy już wejść w odpowiedni rytm. Sporo było tradycyjnie „pozdrowień” dla milicji. Podczas meczu zabrakło za to obustronnych bluzgów z gośćmi.

Lech - Jaga, 28.02. 2016 (1)

Ci przyjechali w 216 osób i powiesili jedną flagę. Kilka ich okrzyków było słyszalne podczas przestojów Kotła, po meczu byli bardzo długo trzymani w sektorze gości.

***

Teraz przed nami rzecz jasna wspomniane Zabrze, później w niedzielę podejmujemy Cracovię. 12 marca czeka nas drugi wyjazd na Górny Śląsk, tym razem do Chorzowa. Trwają na niego już zapisy, szczegóły oczywiście na forum.