Lech Poznań – Korona Kielce, 11.12.2016

Mecz z kielecką Koroną był ostatnim spotkaniem na Bułgarskiej w tej rundzie i w tym roku kalendarzowym.

Tradycyjnie już ostatni mecz domowy w roku upłynął w dobrej atmosferze i kibolskim klimacie. W ostatnich latach, po reformie rozgrywek liga gra maksymalnie długo. Kiedyś rozgrywki kończone były w listopadzie, teraz w grudniu rozgrywane są aż 3 kolejki. W niedzielę podejmowaliśmy Koronę, wspartą przez 75 kibiców z 2 flagami.

Lech - Korona, 11.12. 2016 (17)

My natomiast zajęliśmy 12025 miejsc na trybunach, niestety nie wyróżniając tego meczu spośród marnej frekwencji w skali całego roku. Słabo napełniony Kocioł pokrzyżował plany ultrasów, którzy planowali godnie pożegnać rok.

Lech - Korona, 11.12. 2016 (28)

W 30-tej minucie w Kotle do transparentu o wymiarach 68 na 4 metry została rozwinięta sektorówka o wielkości 20 na 27 metrów. Do wypełnienia posłużyły flagi na kij na piętrze i sreberka na dole. Wszystko ozdobione zostało światłem 60 dużych stroboskopów i 60 żółtych ogni wrocławskich.

Lech - Korona, 11.12. 2016 (14)

Transparent przedstawiał hasło „Ex Posnania Lux”, które w wolnym tłumaczeniu z języka łacińskiego oznacza „Światło od Poznania”. W znaczeniu powierzchownym i dosłownym w prosty sposób znalazło ono potwierdzenie w odpalonej pirotechnice. Sięgając jednak głębiej hasło było parafrazą łacińskiej sentencji Ex Oriente Lux, która oznaczała Światło (cywlizacji) od Wschodu (przybywa). O odniesienie do świata i kultury kibicowskiej już tutaj łatwo. To my wyznaczamy trendy, to my jesteśmy wzorem kibolskiej kultury.

Lech - Korona, 11.12. 2016 (25)

Sektorówka stylizowana i wzorowana zaś była na ikonie, która przedstawiała wizerunek jednej ze Świętych, która trzymała w ręku buławę ze skrzydełkami z naszego herbu. Nie chodziło o nawiązanie do tej konkretnej postaci, posłużyła ona jedynie jako wzór. Postać została odwzorowana bardzo dokładnie, aureola i buława wyklejone były foliami w kolorze złotym i srebrnym. Dodatkowo uwagę zwracała rama, wymalowana w identyczne wzory jak końcówki transparentu.

Lech - Korona, 11.12. 2016 (15)

Oprawa wzbudziła spore zainteresowanie i była jednym z ambitniejszych pomysłów, nie ograniczających się do prostego przekazu. Wiele interpretacji po meczu solidnie rozbawiło, ale to też dobrze, gdy o oprawie się mówi dłużej niż wieczór po meczu.

Lech - Korona, 11.12. 2016 (16)

Rok 2016 na poznańskich trybunach pożegnaliśmy dodatkowo racowiskiem w 75-tej minucie, kiedy do flag na kijach w Kotle zapłonęło 55 rac.

Lech - Korona, 11.12. 2016 (20)

Kocioł nakręcany przez Kotarę całkiem solidnie dopingował cały mecz. W przerywnikach obrywało się przyjezdnym, a także sędziemu, któremu Korona długo zawdzięczała remis. Mecz wyróżniło także pożegnanie jednego z zawodników. W przerwie zimowej opuści nas Paulus Arajuuri, którego nazwisko kilkukrotnie skandowaliśmy. Po meczu Fin podbiegł pod każdą z trybun, a w kierunku Kotła rzucił swoją koszulkę.

Lech - Korona, 11.12. 2016 (7)

W końcówce meczu nie zapomnieliśmy o starym zwyczaju i zaśpiewaliśmy melodię Jingle Bells, w akompaniamencie dzwonienia kluczami.

Lech - Korona, 11.12. 2016 (26)

Naszą najważniejszą trybunę przyozdobiło dziewięć flag. Dodatkowo na podeście widniało płótno upamiętniające śp. Grzegorza Bielawca.

Na płotach nie zabrakło również transparentów: z pozdrowieniami dla jednego z nas, a także odnoszącego się do zbliżającej się rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce w 1981 roku.

Lech - Korona, 11.12. 2016 (21)

Komuna w Polsce coraz słabiej przędzie, natomiast jeszcze w wielu miejscach trzyma się mocno. Polskie trybuny, będące zawsze po prawej stronie, nie spoczną jednak zanim nie zostanie z przestrzeni publicznej wyrugowany każdy element czerwonego ścierwa.

Wielkimi krokami zbliża się 98. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Zarówno klub jak i my już przypominamy o tym wydarzeniu, o którego pamięć konsekwentnie dbamy od wielu lat. Tym samym przed meczem na murawie rozłożona była wielka flaga powstańcza, a wyjściu piłkarzy na murawę towarzyszyli rekonstruatorzy przebrani w powstańcze mundury.

Lech - Korona, 11.12. 2016 (1)

My wywiesiliśmy w  centralnym punkcie Kotła naszą powstańczą flagę, wisiał też transparent informujący o kolejnej edycji akcji #PowstańMY. Szczegóły naszych kibolskich obchodów pojawia się niebawem.

Lech - Korona, 11.12. 2016 (10)

Fotogalerie:

FOTOKOLEJORZ

PoznanStyle

Monika Wantoła

Lechita.net

Lech - Korona, 11.12. 2016 (6)

Do zobaczenia wiosną!

***

Przed nami już tylko przedświąteczny wyjazd zgodowy na Cracovię. Zimą nie będziemy się jednak nudzić. Wspomnianego 27-ego grudnia będziemy cały dzień porządkować pomniki, mogiły i groby Powstańców, zaś wieczorem widzimy się na mieście, aby godnie upamiętnić symboliczną godzinę wybuchu Powstania.

7 stycznia jak co roku udamy się do Częstochowy na IX Patriotyczną Pielgrzymkę Kibiców. Zapisy na autokar oraz szczegóły w temacie na forum.

Później będziemy musieli wytrzymać jeszcze miesiąc, a w drugi weekend lutego ulicami jednego z wielkopolskich miast przejdzie VII Marsz Zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego. Tutaj możecie przypomnieć sobie sześć poprzednich edycji.

Na stadiony wracamy w ten sam weekend – w piątek 10 lutego o 20:30, podobnie jak w kończącym się roku, otwieramy rundę meczem u siebie z Niecieczą.

Na stronie jest też już wrzucony wiosenny informator wyjazdowy. Jak tylko będą pojawiały się nowe informacje, to będzie on uzupełniany i uaktualniany.