Lech Poznań – KS Nieciecza, 10.02.2017

Nareszcie! Po 53 dniach zimowej przerwy wróciły ligowe emocje. Podobnie jak rok temu, rozpoczęliśmy od meczu z Niecieczą.

Po rundzie jesiennej, solidnej, ale bez większych fajerwerków i emocji, wszyscy czekamy na mocną i atrakcyjną kibicowsko wiosnę. Podczas zimowej przerwy nie próżnowaliśmy i tradycyjnie skupiliśmy się na aktywnościach patriotycznych. 27 grudnia godnie uczciliśmy 98. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, odwiedzając powstańcze pomniki, groby i inne miejsca pamięci, a wieczorem symbolicznie odpalając race w centrum Poznania, poczynając od Starego Rynku, przez ulice Szkolną, Półwiejską, Królowej Jadwigi, na Pomniku Powstańców Wielkopolskich kończąc.

Sporo działo się także na landach na przykład w Pile i Ostrowie Wielkopolskim, a także w podpoznańskich miejscowościach, gdzie zwłaszcza wyróżnili się kibole ze Swarzędza. Sporo działo się także w Owińskach, gdzie miejscowy fanklub zorganizował dość oryginalne wydarzenie, które zakończyło się sporym sukcesem. 10 stycznia w miejscowym kościele odbył się kibicowski koncert kolęd. Fanklub w styczniu zakończył też hucznie obchody dziesięciolecia swojej działalności i aktywności na kibicowskim szlaku. Imprezę poprzedziło racowisko w centrum miejscowości. W styczniu odbyła się również zgodowa wyprawa z darami na Ukrainę, w ramach akcji „Triada Kresom”. Początek roku przyniósł także szczęśliwe zakończenie starań Pilskich Patriotów o nadanie imienia Żołnierzy Wyklętych dla jednego z rond w Pile. Tam też odbyło się ciekawe spotkanie z profesorem Krzysztofem Szwagrzykiem, dotyczące prac ekshumacyjnych na „Kwaterze Ł”, na warszawskich Powązkach.

9 stycznia około 150 kibiców Kolejorza wzięło też udział w IV Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców na Jasną Górę. Relacja znajduje się w osobnym wpisie.

***

Jak widać, nawet w telegraficznym skrócie działo się bardzo dużo, jednak wszyscy wyczekiwali wczorajszego meczu, bo to od stadionu i na stadionie wszystko się zaczyna, a życie fanatyka napędzane jest głównie meczami.

Tych na razie czeka nas niewiele z powodu kar i zakazów, aczkolwiek na początku miesiąca klub złożył dokumentację odwoławczą w sprawie spotkań Pucharu Polski. Chodzi oczywiście o umożliwienie zobaczenia na żywo Kolejorza u siebie na meczu z Pogonią Szczecin, 2 marca, a także o opcję wyjazdu na finał Pucharu Polski. Na ten czekają wszyscy, szczególnie że są wtedy spore szanse na wielkie spotkanie zgodowe z Arką. Póki co pozostaje czekać na decyzje, zaś w lidze również ciążą na nas zakazy na spotkania wyjazdowe w Gliwicach i Szczecinie. Na chwilę obecną kolejny mecz Lecha na żywo obejrzymy dopiero 5 marca i będzie to hitowe spotkanie na Bułgarskiej z Lechią Gdańsk. O sytuacji będziemy informować na bieżąco, a nasz terminarz można sprawdzać na jednej z podstron. Stale aktualizowany jest także wiosenny informator wyjazdowy.

Lech - Nieciecza, 10.02. 2017 (5)

Pierwszy mecz tej „wiosny” przypadł wczoraj, a podobnie jak rok temu zmierzyliśmy się z Niecieczą. Spotkanie rozegrane w mroźnej aurze zgromadziło 10453 kibiców. Mimo to doping stał na dobrym poziomie i był bardzo różnorodny, przez dobre dostosowanie go do sytuacji boiskowej przez prowadzącego.

Lech - Nieciecza, 10.02. 2017 (4)

Kocioł, jak na frekwencję, nieźle prezentujący się wizualnie, został obwieszony został stałym oflagowaniem. Wyróżnikiem była flaga Arki Gdynia, której delegacja wspierała nas na tym meczu. Dziś zapewne sporo osób wybierze się za to do Miasta Morza i Marzeń, na spotkanie Arki z Legią.

Lech - Nieciecza, 10.02. 2017 (1)

Na meczu w Kotle wisiał też transparent zapraszający na VII Marsz Zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego, który tradycyjnie zwieńczy nasze obchody tego wielkiego wydarzenia. Odbędzie się on dzisiaj w Ostrowie Wielkopolskim, start: 15:30 przy Domu Katolickim, na ul. Ledóchowskiego.

Lech - Nieciecza, 10.02. 2017 (8)

Na meczu zadebiutowała też nowa, szyta flaga na kij z motywem powstańczym.

Lech - Nieciecza, 10.02. 2017 (3)

W sektorze gości nie zabrakło też osobliwej grupki przyjezdnych. Około 40 osób przywiozło 2 flagi (bannery?), machało 2 flagami na kiju i rozłożyło sektorówkę. Poza tym próbowali dopingować, ale rzecz jasna, nie było ich ani razu słychać.

Lech - Nieciecza, 10.02. 2017 (7)

***

Teraz, tak jak zostało wspomniane – czekamy na decyzję z działaczowskich gabinetów. W najgorszej opcji na Bułgarską wracamy 5 marca meczem z Lechią, zaś na wyjazdowy szlak w weekend 11-12 marca, gdzie po raz pierwszy od 6 lat pojedziemy do Gdyni. Tymczasem już dziś ulicami Ostrowa Wielkopolskiego przejdzie wspomniany VII Marsz Zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego, także do zobaczenia na południu Wielkopolski!