Lech Poznań – KS Nieciecza, 17.12.2017

Ostatni mecz w tym roku nie wzbudził większego zainteresowania.

Chłodne, niedzielne popołudnie zdecydowało się spędzić na stadionie 8102 kibiców.

Mecz przypadał 10 dni przed 99. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Na wyjście piłkarzy nie zabrakło więc powstańczych akcentów na murawie, a przez cały mecz w Kotle. Piłkarze wyszli w asyście rekonstruktorów. a także grali w koszulkach z powstańczą flagą.

Flagi powstańcze, a także płótno „Wielkopolanie Powstańcom” wraz z jedną flagą na kij można było dostrzec także w Kotle. Ten tworzyli dziś tylko kibice na parterze. Na barierkach poza wymienionymi flagami zawisły płótna grup i sekcji. Poza nimi w Kotle na przednim płocie były także dwa transparenty – jeden „A.C.A.B.”, który wisiał cały mecz oraz „śp. Adrian – stop milicyjnym mordercom z AT!”.

Do transparentu odpalone zostało 10 rac w kształcie krzyża na początku meczu. Kocioł w ten sposób uczcił pamięć kibica Cracovii zastrzelonego podczas próby zatrzymania go w jego domu.

Poza tym prowadziliśmy dobry doping, który wreszcie tchnął zespół do zwycięstwa, który pożegnaliśmy ten mierny i trudny piłkarsko rok. Po meczu piłkarze podeszli pod Kocioł i trochę pośpiewali z nami.

Wcześniej śpiewaliśmy trochę z innymi trybunami, miedzy innymi składając świąteczne życzenia. Nie zabrakło nuconej melodii Jingle Bells, w akompaniamencie dzwonienia kluczami, a także wreszcie Que Sera, sera, Kolejorz 3 punkty ma! z szalami w górze.

Na stadionie, w klatce dla gościu było też 45 Niecieczan z bannerami i sektorówką na krzesełkach.

***

Teraz przed nami długa zimowa przerwa, ale tylko od meczów. 27 grudnia widzimy się po południu na mieście aby upamiętnić 99. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Już w roku 2018, 13 stycznia ruszamy na jubileuszową, dziesiątą Patriotyczną Pielgrzymkę Kibiców na Jasną Górę.

Na stadiony wracamy meczem wyjazdowym w Gdyni, w niedzielę 11 lutego o godzinie 18:00.