Lech Poznań – Lechia Gdańsk, 13.11.2010

Za nami hitowy pojedynek z Lechią i dobry, kibolski mecz.

Mecz ten był trzecim spotkaniem rozegranym na wreszcie w pełni otwartym nowym stadionie przy Bułgarskiej. Na trybunach zgromadziło się 20556 kibiców.

Lech - Lechia, 13.11. 2010 (16)

Na meczu panowała spięta atmosfera z powodu świeżej jeszcze medialnej wrzawy odnośnie awantury na meczu z GTSem 31 października. Poza karami na stadionie doszło do pewnych modyfikacji. Pojawiły się nowe płoty i zasieki, większe w Kotle, zaś mniejsze na IV trybunie, a także dodatkowy kij w dupę dostali stewardzi i ochroniarze, pod czujnym okiem milicji. Pojawiły się także dodatkowe kamery, wzmocniono również zabezpieczenia sektora gości.

Lech - Lechia, 13.11. 2010 (4)

Mimo to na szczęście obyło się bez zamykania trybun i klatki, więc około 2000 kibiców Lechii wraz ze zgodami mogło normalnie wspierać swój zespół.

Lech - Lechia, 13.11. 2010

Jak już przy gościach jesteśmy to zaprezentowali się nieźle, wywiesili mnóstwo flag i prowadzili dobry doping. Nie zabrakło również atrakcji ultras w postaci sektorówek.

My tymczasem nie zaprezentowaliśmy oprawy, skupiając się na dopingu. Ten jak zawsze stał na bardzo solidnym poziomie.

***

Przed nami zimowa końcówka rundy. Do Kielc niestety nie jedziemy z powodu zakazu, zostają 3 mecze: Widzew i Juventus u siebie oraz wyjazd do Salzburga.