Lech Poznań – Lechia Gdańsk, 28.04.2010

Dobra passa trwa! Meczem z Lechią przedłużyliśmy serię spotkań bez porażki do liczby osiemnastu.

Ostatni raz przegraliśmy w 8. kolejce, a nasza imponująca seria rozbudza apetyty. Niestety nie udało się wygrać cztery dni temu na wyjeździe z GTSem, ale wiele osób w Poznaniu wierzy, że los się jeszcze odwróci.

Lech - Lechia, 28.04. 2010

Tymczasem nasz domowy mecz po raz kolejny obejrzał komplet 12000 kibiców. Niestety, w związku z wciąż trwającą przebudową obiektu zabrakło na meczu kibiców gości.

Lech - Lechia, 28.04. 2010 (8)

Na wyjście piłkarzy z tunelu, w Kotle została zaprezentowana okazjonalna oprawa. W związku z narodową tragedią – katastrofą prezydenckiego samolotu w Smoleńsku 10 kwietnia, postanowiliśmy uczcić pamięć tych, którzy zginęli na służbie Ojczyźnie. Na dole został zamocowany transparent o wymiarach 68 na 3 metry, o treści: „Oszczędźmy słów – niech pozostanie wielkie milczenie”.

Lech - Lechia, 28.04. 2010 (7)

Do transparentu została rozciągnięta sektorówka stylizowana na płytę nagrobkową z napisem „Smoleńsk 10.04.2010 R.I.P.”, a resztę Kotła wypełniły kartony. Na początku biało- szare, po czym te drugie, rozłożone na dole zostąły obrócone na czerwoną stronę. Prezentacji towarzyszyła cisza, a potem zaśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego.

Potem przez cały mecz prowadziliśmy głośny i dobry doping, prowadząc piłkarzy do kolejnego zwycięstwa i 18. meczu bez porażki w lidze.

***

Teraz przed nami wyjazd do Wrocławia w majówkę, a potem ostatnie 3 kolejki sezonu.