Lech Poznań – Pogoń Szczecin, 1.03.2017

Pierwszy krok do trzeciego z rzędu finału Pucharu Polski za nami!

Runda wiosenna na razie napełnia wszystkich niesamowitym optymizmem. Dzieje się tak głównie dzięki grze naszych piłkarzy, którzy wreszcie nie są powodem frustracji i wkurwienia. Dzisiaj kontynuowali wspaniałą passę i dali kolejne powody do radości, ale także znów rozbudzili nadzieje na wiosnę zwieńczoną sukcesami. Po wieczornym spotkaniu możemy już być niemal pewni wielkiej zgodowej majówki na Stadionie Narodowym.

PP Lech - Pogoń, 1.03. 2017 (21)

Wszystko wskazuje na to, że nie tylko piłkarsko, ale także formalnie nie będzie przeszkód byśmy wsparli Kolejorza i w imię zasady do trzech razy sztuka wreszcie przywieźli z Warszawy Puchar Polski. Na dzisiejszym meczu odwieszono nam warunkowo zakaz, który nałożono po ostatnim finale na całą edycję. Ta informacja i niesamowita postawa piłkarzy sprawiła, że w wietrzny i mokry, środowy wieczór na Bułgarską przyszło 14537 kibiców. To bardzo dużo, choćby w porównaniu do meczów z początku sezonu, kiedy boiskowe wydarzenia przyprawiały o mdłości. Teraz czuć wreszcie znów dreszczyk emocji, który zachęcał kiedyś do przychodzenia na Bułgarską, wszystko się zazębia i oby ten sen trwał dalej.

PP Lech - Pogoń, 1.03. 2017 (5)

My postanowiliśmy wykorzystać ten moment i w Kotle w drugiej połowie powieszony został transparent w języku chorwackim, skierowany do trenera Nenada Bjelicy, ale odnoszący się absolutnie do całej drużyny i nas kiboli o treści: „Samo naprijed Nenade – zajedno do konačne pobjede!”, czyli w wolnym tłumaczeniu: „Do boju/naprzód Nenadzie – razem do ostatecznego zwycięstwa!”

PP Lech - Pogoń, 1.03. 2017 (17)

Transparent w języku chorwackim w ramach małego ukłonu dla trenera, który z kolei tak jak obiecał, całkiem sprawnie już posługuje się językiem polskim.

Mobilizacji i dodawania otuchy przy budowaniu czegoś wielkiego nigdy za wiele, więc zapadła decyzja by wesprzeć drużynę na treningu przed arcyważnym meczem z Lechią. Zbieramy się po południu na Bułgarskiej, musi być nas wuchta!

PP Lech - Pogoń, 1.03. 2017 (11)

Tymczasem wracając do dzisiejszego dnia, to był on jak wiadomo tym szczególnym – Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamięć o polskim powstaniu niepodległościowym, które od 1944 roku trwało jeszcze wiele lat po oficjalnie podawanej dacie zakończenia działań wojennych jest coraz mocniej kultywowana. A warto pamiętać, że rozpropagowanie historii Żołnierzy Wyklętych i wydobycie ich z otchłani zakłamania i zapomnienia to w głównej mierze zasługa środowiska kibicowskiego. Na dzisiejszym meczu uczciliśmy pamięć Niezłomnych Żołnierzy odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, a także wywieszeniem transparentu o treści: „Poszliśmy w las, bo nadszedł czas, za Polskę spłacić krwawy dług!”, inspirowanego pieśnią partyzancką „Myśmy rebelianci”.

Cześć i hołd Żołnierzom Wyklętym oddamy też w niedzielę. Przed meczem z Lechią, o godzinie 15:30 spod poznańskiego kościoła farnego ruszy Marsz Pamięci. Termin wymarzony, żeby pójść na to wydarzenie, a potem udać się na stadion.

PP Lech - Pogoń, 1.03. 2017 (10)

Tam czeka nas zapewne jeszcze większa frekwencja niż dziś. Musimy więc się mocno zmobilizować aby pomóc piłkarzom w tym trudnym spotkaniu. Dzisiaj mimo braku nagłośnienia (do niedzieli sytuacja zostanie opanowana), doping całkiem nieźle się rozkręcił. Nie zabrakło największych hitów, a także krótkich rozgrzewek w postaci bluzgania na przyjezdnych.

PP Lech - Pogoń, 1.03. 2017 (8)

Ci przyjechali specjalem i zaskoczyli zarówno obecnością jak i liczbą. Klatkę przyozdobili 7 fanami, machali też flagami na kij. Na barierce również wywiesili transparent odnoszący się do dzisiejszego święta.

My tymczasem powiesiliśmy stałe oflagowanie plus okazjonalnie flagę „Poznań” z racji dzisiejszego dnia.

PP Lech - Pogoń, 1.03. 2017 (2)

Poza tym w drugiej połowie na przednim płocie widniała brytyjka KSZO i transparent „Kuri PDW!” Więcej o sytuacji kibica naszej zgody, a także jak można mu pomóc przeczytacie tutaj.

PP Lech - Pogoń, 1.03. 2017 (4)

Po meczu wreszcie pośpiewaliśmy z drużyną, zarówno Kto wygrał mecz? Lech!, jak i Cała Polska zna! Piłkarze usłyszeli też mobilizację na niedzielę, usłyszą ją też podczas sobotniego treningu.

PP Lech - Pogoń, 1.03. 2017 (20)

***

Rozkład jazdy na początek marca jest więc już znany: sobota o południu (podamy godzinę na fb) Bułgarska – wszyscy na trening, niedziela 15:30 Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych spod Fary (ulica Klasztorna) i potem o 18:00 łapiemy się na stadionie na meczu z betonami.