Lech Poznań – Pogoń Szczecin, 31.05.2015

Kolejny krok do upragnionego mistrzostwa zrobiony. Wszyscy czekamy na decydujące rozstrzygnięcie, także na trybunach, bo dziś były to raczej przygotowania do przyszłego weekendu.

Dopingowaliśmy dzisiaj bardzo nierówno. Lepsze momenty przeplatały się ze słabszymi, sporo naszej energii pochłania niestety boisko, chć nie ma co się oszukiwać, że w tym momencie sezonu wiele od niego zależy. Prowadzony z żółwim tempie wyścig o mistrza trwa. Widać to po frekwencji, dzisiaj na stadionie pojawiło się 27538 osób. Wiele zależy od tego co stanie się w Zabrzu, ale w przypadku gdy wszystko pójdzie dobrze, za tydzień można będzie spodziewać się kompletu.

Lech - Pogoń, 31.05. 2015 (4)

Doping prowadził dzisiaj Kotara, a pomagał mu Tomasz, który mobilizował Kocioł do śpiewu. Ten jednak śpiewał raz lepiej, raz gorzej. Przed meczem planowane było odśpiewanie klasyki, czyli Nieważne, że długi jest marsz, jednak prowadzący widząc dzisiejszą formę tylko przećwiczyli tę przyśpiewkę przed meczem, ale podczas spotkania nie zdecydowali się na tę, dość trudną, przyznajmy melodię. Zaczęliśmy dobrze, bo na wyjście piłkarzy głośno niosło się Hej Kolejorz, które z większą mocą pociągnęliśmy przez kilka pierwszych minut po obiecującym początku na boisku. Potem przyszedł czas na angielskie, głośno wyszło też Dziś Lech mecz swój gra oraz W grodzie Przemysława. Tuż przed przerwą wreszcie padł gol więc w końcówce 1. połowy było bardzo przyzwoicie. W Kotle w 1. połowie powiewało kilka flag na kij, trybuna była tego dnia szczególnie oflagowana.

Lech - Pogoń, 31.05. 2015 (8)

Na tym meczu swoje 15lecie obchodził bowiem Legion Piła. Pilscy Lechici pojawili się na tym meczu w konkretnej liczbie, wraz z 3 flagami.

Lech - Pogoń, 31.05. 2015 (1)b

Poza tym nie zabrakło jubileuszowego transparentu: „Od 15 lat nasze zawołanie PIŁA BIAŁA SIŁA wróży wrogom lanie!”, a także pozdrowień dla nieobecnych na meczu: „ACAB Sławek, Robert, Paweł trzymajcie się! LPiłaH.

Lech - Pogoń, 31.05. 2015 (2)

Wkład i zasługi Legionu w ruch kibicowski na Kolejorzu jest nieoceniony, także z przyjemnością można było podziwiać aż trzy pilskie płótna na barierkach Kotła. Poza nimi wisiały fany FC z Gostynia, Gniezna, Kaźmierza, Ostrowa Wielkopolskiego, Śremu, Koła i Środy Wielkopolskiej, a także grup ultras. Wracając do flag na kij, to w tej rundzie tak się utarło, że ultrasi szykują ich trochę więcej, po to by były używane. Także z tego miejsca gorąco zachęcamy do podchodzenia i brania tych flag oraz zręcznego machania nimi.

Lech - Pogoń, 31.05. 2015 (3)

W drugiej połowie dopingowaliśmy bardzo nierówno. Wykonaliśmy między innymi Skockie, nie zabrakło także „pozdrowień” dla florka, który został dostrzeżony w VIPowskiej loży. Poza standardowymi pociskami, platformerski pachołek został wyróżniony także, okolicznościowym wersem przy okazji śpiewania Kto dziś wygra ważny mecz. W drugiej odsłonie meczu zdecydowanie najlepiej wyszło Każdy z nas to wie, a także Cała Polska zna.

Gdy Kotara mobilizował wiarę przed tą przyśpiewką wokalnie zaznaczyli swoją obecność jubilaci z Piły.

Lech - Pogoń, 31.05. 2015 (1)

Po meczu Cała Polska zna oczywiście rozbrzmiała ponownie, tym razem śpiewana z odpowiadaniem razem z piłkarzami. Przed nami i nimi dwa ostatnie kroki – oby powróciły chwile sprzed 5 lat.

Kibiców gości dzisiaj w klatce zabrakło z powodu ciążącego na nich zakazu wyjazdowego.