Lech Poznań – Polonia Warszawa, 27.04.2012

W tym roku obchodzimy 90. rocznicę powstania naszego ukochanego klubu. Po jesiennych problemach i kibicowskim marazmie zdajemy się wracać do dobrej formy. Przykładem był mecz z Polonią.

Co prawda dokładna rocznica przypada w marcu i wtedy też na pucharowym meczu z GTSem powstanie Kolejorza uczcił klub, a piłkarze zagrali w okolicznościowych strojach, my z różnych względów uświetniliśmy rocznicę dopiero teraz. Korzystna pora rozgrywania meczu, a także rekordowe zbiórki bejmów na oprawy owocują i po oprawie na meczu z Lechią przyszedł czas na wczorajszy spektakl przy Bułgarskiej.

Lech KSP 27.04. 2012 (3)

Frekwencja również dopisywała, bo na stadionie stawiło się dokładnie 26150 kibiców. Gości zabrakło, bo nie zdołali uzbierać chętnych na wyjazd i go odwołali. No cóż, jak ktoś w Ekstraklasie zalicza zero to chyba tylko poloniści.

Lech KSP 27.04. 2012 (4)

Od początku meczu prowadziliśmy konkretny doping, nie zabrakło również flag na kij, które powiewały w Kotle. W końcu przyszedł czas na oprawę, a ta wyszła konkretnie. Zaprezentowaliśmy największą w pełni malowaną sektorówkę w swojej historii – jej wymiary to 42 metry wysokości i 72 metry szerokości, czyli 3024m2 powierzchni. Do tego należy dodać 258m2 powierzchni malowanego transparentu. W sumie zużyto do jej powstania 4482m2 różnych materiałów.

Na sektorówce znalazł się główny bohater kinowego przeboju „Gladiator” z tarczą na której widniała wielka liczba „90”. Dopełniał ją trans o treści „Sława Wielkiemu Lechowi”. Sektorówka częściowo wykonana była z folii, na której namalowane były czaszki. Folia ta została podświetlona sporą ilością stroboskopów, nie zabrakło także achtungów.

Lech KSP 27.04. 2012 (1)