Lech Poznań – Ruch Chorzów, 22.04.2017

Sezon zasadniczy za nami, za tydzień rozpoczynamy rundę finałową.

Mecz z Ruchem był szczególnie wyczekiwany. Poza standardowym ciśnieniem przedmeczowym, a także pojedynkiem kibicowskim z  kosą i ich przyjaciółkami, sam rezultat spotkania miał nam dać odpowiedź co nas czeka do końca sezonu.

Lech - Ruch, 22.04. 2017 (5)

Szczególną mobilizację przeprowadzili goście, którzy od tygodnia nagrywali i wrzucali mniej lub bardziej udane filmiki. Większość z nich, mimo groźnej wymowy była wręcz śmieszna i żałosna. Szkoda też, że chyba cały roczny zapas piro chorzowian spłonął na potrzeby miernych produkcji i nic nie zostało na mecz.

Lech - Ruch, 22.04. 2017 (2)

Mimo wspomnianych apeli, filmików i spiny oraz 2 tysięcy biletów, goście wspomagani zgodowiczami (70 osób z Elany, kilkadziesiąt z GTSu i Widzewa) przyjechali w zaledwie 1245 osób. Wywiesili kilkanaście flag i dopingowali swój zespół, w przestojach Kotła, całkiem głośno.

Lech - Ruch, 22.04. 2017 (1)

Nie zabrakło oczywiście wymiany uprzejmości. Jednym z częstszych pocisków z naszej strony dotyczył sytuacji chorzowskiego klubu. Ruch ty kutasie, ostatni rok w ekstraklasie! – niosło się wielokrotnie i dobitnie uświadamiało przyjezdnych o niechybnym końcu ich przygody w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jeśli sprawdzą się doniesienia o sytuacji finansowej Ruchu to możliwe, że była to ostatnia wizyta śmierdzieli w Poznaniu na długie lata.

Lech - Ruch, 22.04. 2017 (10)

Tymczasem my poza licznymi bluzgami, wspieraliśmy drużynę, aby zakończyła sezon zasadniczy zwycięstwem, potwierdzając, że nadal celujemy w opcję maksimum, czyli dublet! Na boisku poszło łatwo, szybko i przyjemnie, na trybunach przez to również ochoczo można było się bawić.

W Kotle tym razem zawisły flagi dzielnicowe i sekcyjne. W związku z tym, na środku pierwszego piętra, znalazła się flaga „Miasto Złą Sławą Owiane”. Spotkanie rozpoczęło się od minuty ciszy, poświęconej śp. Frankowi. Dzielny malec od urodzenia walczył z chorobą, a szczególną opieką i pomocą otoczyli go kibice z Sekcji Grunwald, którzy przygotowali na tę smutną okoliczność stosowny transparent.

Lech - Ruch, 22.04. 2017 (8)

Wygrana, kolejny raz w stosunku 3:0, a także porażka Lechii w Szczecinie, dała nam trzecie miejsce przed rundą finałową. W niej czekają nas spotkania u siebie z Koroną (już w piątek), Pogonią, Lechią, GTSem, a także wyjazdy do Niecieczy, Warszawy i Białegostoku. Poza tym oczywiście wszystkich nas elektryzuje już wyjazd na finał Pucharu Polski z Arką, na Stadionie Narodowym, 2 maja. Wyjazdowe info możecie śledzić w naszym przewodniku, pełny terminarz znajduje się też na naszej stronie.