Lech Poznań – Śląsk Wrocław 16.02.2014

Pierwszy mecz w 2014 roku przyszło nam rozegrać w Poznaniu. Pasowało to do naszych planów, bowiem w dniu meczu ze Śląskiem zorganizowaliśmy Marsz Zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego, którego pamięci jesteśmy chyba głównymi kultywatorami.

Marsz opisujemy w osobnej relacji. Po jego zakończeniu udaliśmy się na stadion na pierwszy wiosenny mecz. Ten zgromadził na stadionie 20347 osób, co jest wynikiem bardzo dobrym.

Lech Śląsk 16.02. 2014 (2)

Podczas spotkania w Kotle powiewały marszowe flagi i transparenty. Patriotyczne akcenty dopełniła flaga „Wielkopolanie Powstańcom”, która wisiała w reprezentacyjnym miejscu. Poza nią zaprezentowaliśmy standardowe oflagowanie i w miarę dobry doping.

Lech Śląsk 16.02. 2014 (6)

Goście zaprezentowali się średnio, wykorzystali 1500 biletów i cały mecz dopingowali, aczkolwiek z perspektywy Kotła nie byli słyszalni. Poza odpaleniem kilku achtungów i flagami na kij nie wykazali większej kibicowskiej aktywności. Malinowych wspomagała liczna grupa kibiców Motoru Lublin (107 osób) oraz spora ekipa Miedzi Legnica, a także delegacja pozostałych zgód.

Aktywność  wykazała za to delegacja z Warszawy, która niestety nie wróciła z Poznania z pustymi rękami.