Lech Poznań – Śląsk Wrocław, 20.11.2016

Po 22 dniach wróciliśmy na Bułgarską, na przedostatni mecz domowy w tym roku.

Był to z naszej strony powrót jak najbardziej udany i okazały. Po kiepskim i bezbarwnym meczu z Petrochemią dziś na stadionie zgromadziło się 15943 kibiców.

Lech - Śląsk, 20.11. 2016 (20)

Ruszyło się tez z dopingiem, który momentami był miażdżący. Szczególnie dobrze wyszło Każdy z nas to wie, a także po trzecim golu Cała Polska zna! Przebieg meczu fajnie podkręcił moc naszego śpiewu i zaangażowanie, które było naprawdę na wysokim poziomie.

Lech - Śląsk, 20.11. 2016 (9)

Wynik też pozwolił na odkurzenie starej przyśpiewki Pierwszy gol, drugi gol, trzeci leci…, zaś na koniec meczu z szalami w górze mogliśmy odśpiewać Que sera, sera! Dobrze wyszło też Forza Lech, śpiewane z podziałem na piętra, a zapis najlepszych fragmentów dopingu możecie zbadać poniżej:

Część uwagi skupiliśmy na kibicach gości, często bluzgając, a także dopytując Coście tak cicho, hej kurwy coście tak cicho?!

Lech - Śląsk, 20.11. 2016 (31)

Ci przyjechali pociągiem specjalnym w liczbie 683 osób i bardzo marnie oflagowali klatkę – dwoma płótnami własnymi, dwoma Lechii Gdańsk, flagą Opavaci należącą do kibiców Slezský FC Opawa (wspierali WKS w 12 osób), flagą Węgier i łączona polsko-węgierską. Ponadto na dolnym poziomie sektora miejsca zajęło 30 osób z KKN z flagą.

Lech - Śląsk, 20.11. 2016 (25)

Na początku meczu zaprezentowali oprawę w postaci sektorówki z herbem swojego miasta, klubu i województwa oraz transparentu z bardzo mało oryginalnym hasłem „Płonie w nas fanatyzm”.

Z racji tego, że LPU już przed meczem znało hasło użyte przez Kiepskich – a to wydało się dziwnie znajome – podczas prezentacji Śląska w Kotle pojawił się transparent-riposta. Nie wiemy czym kierowali się ultrasi Śląska przy wyborze hasła, ale użycie akurat tego doradził chyba sam Bolek.

Lech - Śląsk, 20.11. 2016 (18)

„Ogień fanatyzmu płonie” to fraza niejednokrotnie używana przez Legion Piła, a pierwszym przykładem z brzegu jest choćby kawałek hiphopowy, nagrany przez Maciasa, pod tytułem „Ogień fanatyzmu” (tutaj starsza wersja). Przyjezdni zaplusowali jedynie pirotechniką, której odpalenie spowodowało przerwanie meczu.

Lech - Śląsk, 20.11. 2016 (26)

Podczas oprawy malinowi śpiewali na jakimś poziomie, jednak z biegiem czasu i traconymi golami ich ogień fanatyzmu stopniowo przygasał, aż w końcu wypalił się całkowicie. Lata mijają, ale nasza diagnoza wrocławskiego ruchu kibicowskiego postawiona ponad 6 lat temu ciągle jest aktualna.

Lech - Śląsk, 20.11. 2016 (10)

W Kotle za to śpiew nie słabł i bawiliśmy się w najlepsze. Sam sektor tym razem przyozdobiły flagi grup oraz dzielnicowych (dodatkowo debiut zaliczyła flaga na kij Fyrtla Północ) i podmiejskich sekcji z wiszącą w centralnym punkcie flagą „Miasto Złą Sławą Owiane”. W szczególnym miejscu widniała flaga FC z Owińsk, które obchodzi 10-lecie swojego istnienia.

Lech - Śląsk, 20.11. 2016 (4)

Jubileusz został też uczczony transparentem, a członkowie fanklubu przed meczem zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie w asyście piro pod stadionem. Poza tym wisiał także transparent z pozdrowieniami dla kibiców z Sekcji Wilda, a także nie zapomnieliśmy o „Samozwańczym Bokserze z Dębca”, który hańbi urząd prezydenta Poznania.

Lech - Śląsk, 20.11. 2016 (7)

Ten długo wił się w sprawie zakończenia finansowania przejazdów kibiców gości autobusami MPK, ale koniec końców pojazdy zostały dla Malinowych podstawione. Podobno rozporządzenie Tęczowego Jacka wejdzie w życie od wiosny.

Pozostałe miejsce na płotach wypełniły flagi „Forza Lech”, „Lech&Arka”, „Poznaniacy”, „Bułgarska”, „Lech Poznań”, „Kolejorz” dwie wersje flagi „Pyrlandia” i brytyjka KSZO. Na podeście widniały także płótna poświęcone śp. Grzegorzowi Bielawcowi i śp. Damianowi Dardasowi.

Warto też odnotować, że trener Bjelica ponownie po meczu podszedł w kierunku Kotła by podziękować za doping. Zgodnie ze swoją obietnicą złożoną w momencie przyjścia do Lecha miał to robić co mecz, ale w pewnym momencie porzucił ten zwyczaj. Jego słowa zostały przypomniane na czwartkowym spotkaniu i trener udał się wraz z zawodnikami w kierunku serca stadionu.

Fotorelacje:

PoznańStyle

Michał Skrzypczak

Monika Wantoła

***

Tymczasem trwa mobilizacja na wyjazd do Lubina! Jak zawsze musimy pokazać się tam konkretnie i zaprezentować szaleńczy, fanatyczny doping. Bilety ciągle dostępne w Tifo, więcej informacji w temacie wyjazdowym na forum. Przed wyjazdem, warto sobie odświeżyć klasykę naszych wyjazdów: