Lech Poznań – Zagłebie Lubin, 21.04.2013

Rzadko się zdarza, żebyśmy w relacji wspominali o wydarzeniach piłkarskich, jednak z niedzielnego meczu zapamiętamy przede wszystkim bramkę Piotra Reissa.

Rejsik w zdobył swoją 109. bramkę w Ekstraklasie, prawdopodobnie ostatnią. Przyjemnością było go oglądać przez lata na Bułgarskiej i cieszyć się z jego goli, które nie raz zapewniały ważne punkty i zwycięstwa Lechowi. Wielu „wychowało” się na jego bramkach, choćby hattricku z Legią w 1998 roku. Dawno przy Bułgarskiej po golu nie było tak głośno, dawno żadne nazwisko nie wybrzmiało z taką mocą.

Lech Zagłębie 21.04 (10)

Mecz zgromadził dużą liczbę kibiców – na trybunach stawiło się 24139 osób. W pierwszej połowie prowadziliśmy bardzo dobry doping, który po przerwie nieco siadł. Jednak po wspomnianej wcześniej bramce naszego legendarnego kapitana, aż do końca meczu był istny ogień. Po radości i skandowaniu nazwiska kozacko ryknęliśmy „Każdy z nas to wie”.

Lech Zagłębie 21.04 (1)

Lech Zagłębie 21.04 (6)

W Kotle poza standardowym oflagowaniem cały mecz powiewa kilkanaście flag na kiju.

Lech Zagłębie 21.04 (5)

Na meczu nie zabrakło gości z Lubina, którzy przyjechali w 710 osób (w tym Zawisza) z 7 flagami (1 płótno bydgoszczan). Nie mieli szans się przebić, ale widać było że dopingują i dobrze bawią się cały mecz.

Lech Zagłębie 21.04 (2)