SKS 13 Poznań – KKS Wiara Lecha, 23.06.2013

 Kibolska ekipa grająca w B-klasie pod szyldem „Wiary Lecha” zakończyła swój premierowy sezon. Po roku kopania na większych i mniejszych klepiskach, licznych ciekawych przygodach, a nawet „aktach terrorystycznych”, których doszukała się poznańska redakcja „GóWna” przyszedł czas na ostateczny i decydujący mecz.

Rywalem była drużyna Poznańskiej „13”, a stawką meczu miejsce premiowane awansem do A-klasy. Niewykluczone, że w wypadku porażki i braku awansu, kibolska przygoda z ligową piłką zostałaby zakończona. Stawka meczu była więc wysoka. Mecz z „13” miał odbyć się we wcześniejszym terminie, jednak przynajmniej oficjalnie nie pozwoliły na to warunki atmosferyczne. Rywale nie oddali też walkowera, co zdarzało się przed meczami z „DWL” podczas tego sezonu.

13 - DWL 23.06 (1)

13 - DWL 23.06 (2)

Pomimo ogromnego upału, na boisku niedaleko poznańskiej Cytadeli zgromadziło się kilkuset kiboli. Od początku meczu prowadzony był doping, który pomógł w walce zawodnikom. W 55. minucie spotkania zostaje też zaprezentowana oprawa, przygotowana przez fanatyków Kolejorza z podpoznańskiego Swarzędza. Składały się na nią flagi na kijach oraz transparent o treści: „Niewytłumaczalne zjawisko – KOLEJORZ ponad wszystko!”. Całość wypełniła pirotechnika – niebieskie i białe świece dymne, które dały świetny efekt oraz liczne stroboskopy.

Spotkanie kończy się wygraną kiboli 2:1 i upragnionym awansem. Po meczu nastąpiła mała inwazja na murawę i rozpoczęło się wspólne świętowanie awansu. Nie zabrakło przyśpiewek, rac i zwycięskiego toastu. Przed DWL teraz przygotowania do następnego sezonu, być może mecze rozgrywane będą na bocznym boisku obok stadionu na Bułgarskiej. Ponadto drużyna utworzyła zespół młodzieżowy, od rocznika 2004 wzwyż. A-klaso – nadchodzimy!