Śląsk Wrocław – Lech Poznań 30.05.2013

Na nasz ostatni wyjazd wybraliśmy się wykorzystując wszystkie przyznane bilety, jak i dodatkową ich pulę, czyli łącznie 2200 sztuk. Do Wrocławia podróżowaliśmy dwoma pociągami specjalnymi. 

Wejście na stadion odbywało się bardzo sprawnie, pomimo wyjątkowo restrykcyjnych i skrupulatnych kontroli. Do przeszukiwania nas, oprócz tradycyjnych zastępów ochroniarzy i stewardów wykorzystano także psa tropiącego. Niestety efektem tak dokładnych kontroli było powinięcie trzech z nas, wszyscy zostają we Wrocławiu na dołku, a na rozprawie przybijają im 2 lata zakazu i 1800 złotych grzywny. 

Śląsk Lech 30.05.13

Śląsk Lech 30.05.13

Wszyscy pozostali stawili się na sektorze na około 40 minut przed meczem. Sektor prezentował się bardzo dobrze, wszyscy mieli na sobie jednakowe koszulki z motywem z jednej z najważniejszych naszych flag – płótna „Kolejorz”. 

25620

Od początku meczu prowadzimy bardzo dobry doping, który wzmaga się pod koniec pierwszej połowy po zdobytej bramce. Miejscowi nie robili szału w dopingu, cały czas coś śpiewali, jednak z naszej perspektywy było to mało zrozumiały szum. 

Śląsk Lech 30.05.13

Śląsk Lech 30.05.13

W pierwszej połowie Śląsk prezentuje także oprawę poświęconą antykomunistycznym zrywom z roku 1956 – w Poznaniu i na Węgrzech. Data wraz z barwami polskiej flagi została ułożona z kartonów, którą uzupełniał transparent o treści: „Braterstwo narodów zobowiązuje – razem stanęli przeciw komunie”. W momencie prezentacji my skandujemy hasło „Precz z komuną!”. 

Śląsk Lech 30.05.13

Drugą połowę zaczęliśmy od bardzo dobrego dopingu i przygotowań do oprawy. Tą prezentujemy około 70tej minuty. Na bokach sektora rozwijamy dwa transparenty z hasłem „To jest hardcore – krzyki nam rozrywają gardło” prezentowanymi w pionie. Do tego na środku sektora pojawiła się sektorówka z motywem obecnym na koszulkach. Resztę wypełniły sreberka oraz pirotechnika – około 50 rac oraz dziesiątki ogni wrocławskich i stroboskopów. Po prezentacji aż do końca meczu na sektorze non stop coś się pali, odpalane są kolejne race, których w sumie było ponad 90. 

Śląsk Lech 30.05.13

Śląsk Lech 30.05.13

Płonie także flaga wrocławian – „Oleśnica”, skrojona kilka lat temu, którą nieudolnie próbują ugasić ochroniarze, psikając także gaśnicami po twarzach kibiców. 
Śląs Lech 30.05.13

Śląs Lech 30.05.13

Śląs Lech 30.05.13
Po meczu czekamy około godziny na wyjście z sektora, po czym udajemy się na położony kilkaset metrów dalej peron i bez przygód wracamy do Poznania.

Na koniec filmowe podsumowanie: