TPS Winogrady – KKS Wiara Lecha, 30.05.2018

Tradycyjnie spotkanie rozgrywane na boisku na Wichrowym Wzgórzu zostało urozmaicone przez kiboli Kolejorza.

Jak relacjonują kibice Fyrtla Północ, którzy przygotowali oprawę tego spotkania:

Na ten mecz na naszym Fyrtlu szykowaliśmy się od dawna, już na meczu z Legią na terenie całego stadionu oraz północnych dzielnic rozkleiliśmy wuchtę plakatów promujących spotkanie, oraz nagłaśnialiśmy je w mediach społecznościowych. Efektem naszych działań było około 600 osób z czego zdecydowana większość to nasi kibole, cieszy zwłaszcza licznie obecna młodzież.

Na meczu wywieszamy flagę Fyrtla, poznańską Lokomotywę oraz flagę Wiary Lecha. Do tego wisiała flaga Grunwaldu oraz transy, jeden z okazji 10-lecia sekcji Luboń oraz transparent „Klima PDW” w związku z zatrzymaniem naszego prowadzącego doping.

W pierwszej połowie atmosfera była sielankowa, doping rozkręciliśmy dopiero w drugiej połowie i był prowadzony praktycznie przez całą drugą część spotkania.
W przerwie zaczęliśmy przygotowania do oprawy którą pokazaliśmy koło 50-tej minuty meczu. Do transparentu o treści „W doborowym gronie, gdzie nie tylko piro płonie!” odpaliliśmy łącznie 12 niebieskich świec dymnych oraz 12 białych, które ustawione były na przemian.
Po paru minutach natomiast zaczęliśmy prawdziwą zabawę w postaci odpalenia 80 ogni wrocławskich, 10 dużych czarnych świec dymnych oraz 40 rac, dodatkowo część osób przyszła przygotowana wraz z własną pirotechniką.

Pod koniec meczu dochodzi do małych przepychanek między piłkarzami, po których jeden frajer drużyny przeciwnej wylatuje na kopach z boiska, niestety był to prawdopodobnie ostatni mecz Drużyny Wiary Lecha z TPSem.

Po meczu poszliśmy na ognisko, na którym bawiliśmy się prawie całą noc.

Podziękowania dla Wiary, która przyszła oraz osób które nam pomagały na tym spotkaniu, podziękowania również dla wszystkich którzy dorzucili się do puszki!
***
Przed kibolami z DWL jeszcze 4 spotkania. 3 razy, na przestrzeni 7 dni, zagrają u siebie na Śródce – 3 czerwca z Vitcovią Witkowo, 6-ego z Piastem Kobylnica i 10-ego ze Zjednoczonymi Trzemeszno. Sezon Drużyna Wiary Lecha zakończy meczem wyjazdowym z Wartą Śrem.