Lech Poznań – Górnik Zabrze, 28.03.2012 (pierwotnie 5.03.2012)

Po zaledwie 2 dniach odpoczynku, w środę znów spotkaliśmy się na Bułgarskiej przy okazji zaległego meczu 20. kolejki odwołanego wtedy z powodu żałoby narodowej. Frekwencja oczywiście słabsza niż w niedzielę, dodatkowo godzina meczu gwarantowała przejazd na stadion w sporych korkach.

Niższa frekwencja nie przełożyła się jednak na doping, co więcej wydawało się że ten był lepszy niż w niedzielnym meczu ze Śląskiem. Po pierwsze do Kotła przyszło mniej ludzi, poza tym był nieco inny skład jakościowy serca naszego stadionu. Większy procent stanowili ci, którzy chcą śpiewać i czynią to także gdy drużynie nie idzie. Ta grała oczywiście nędznie, jednak mecz udało się wygrać co oczywiście wzmocniło i tak dobry poziom dopingu.

Lech KSG 28.03 (3)

Wpływanie na to kto przychodzi do Kotła i w jakim celu tutaj na meczu jest musi stać się naszym zadaniem numer 1 do końca tego sezonu. Wiadomo nie od dziś że w miejscu które kiedyś cieszyło się ogromną estymą i rangą dziś skład jest mocno wymieszany, fanatycy przeplatają się z wielbicielami piłki, którzy wybierają to miejsce ze względu na ceny biletów. Tych drugich musimy skłonić do wybrania innych miejsc – na przykład na IV trybunie gdzie ceny wejściówek są podobne, bowiem pora wreszcie odbudować powagę Kotła i to jak wypełnia swoją funkcję. Trzeba o to zadbać szczególnie mocno, w sytuacji gdy na reszcie trybun również doszło do zmian osobowych i wsparcie Kotła w reszcie stadionu chyba jeszcze nigdy nie było tak nikłe.

Lech KSG 28.03 (4)

Niższa liczba kibiców na meczu nie przeszkodziła w kolejnej lepszej (co nie znaczy, że zadowalającej!) zbiórce na oprawy. Tym razem udało się zebrać lekko ponad 5000 złotych, co nadal jest kroplą w morzu potrzeb. Co do repertuaru przyśpiewek to udało się chyba na dobre odświeżyć „Dumą Polski”, a także wrócić do zabawy w podział Kotła na 2 rywalizujące strony. Do tego w związku z pogodą powracamy do podziału Kotła na barwy – dół zakładać będzie koszulki białe, piętro ma zaś być niebieskie.

Lech KSG 28.03 (1)

Warto wspomnieć jeszcze o kibicach gości, którzy stawili się na sektorze w 486 osób (w tym 18 zgodowiczów z GKS Katowice) i wywiesili 11 flag. Stali dość zbitą grupą w dolnej części sektora i trzeba przyznać, że prowadzili lepszy i równiejszy doping niż ponad dwukrotnie liczniejszy Śląsk w niedzielę.

Lech KSG 28.03 (2)